Prawie 50 kg darów zebranych w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”

Prawie 50 kg darów zebranych w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”

W poniedziałek, 3 stycznia zakończyła się świąteczna akcja „Paczuszka dla maluszka 2021”, w którą włączyło się również Starostwo Powiatowe w Tczewie. W paczkach znajdują się pampersy, nowe ubranka i zabawki oraz inne przeróżne artykuły dla najmłodszych.

Do świątecznej zbiórki, oprócz klientów odwiedzających Starostwo, włączyli się również sami urzędnicy. Wspólną paczkę z darami przygotowali również Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn, członkowie Zarządu Powiatu Tczewskiego oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Tczewskiego – Barbara Kamińska.

– Dary zbieraliśmy od początku grudnia i układaliśmy je pod choinką w holu Starostwa Powiatowego w Tczewie – informuje urząd. – Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym akcję „Paczuszka dla maluszka 2021” za przekazanie podarunków dla potrzebujących najmłodszych dzieci.

„Paczuszka dla maluszka” to bożonarodzeniowa akcja, do której co roku zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych tej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Źródło: Urząd Powiatowy w Tczewie

Previous Zatrzymany 30-latek odpowie za kradzieże kosmetyków
Next Policyjne dozory, zakazy zbliżania i kontaktowania dla 4 zatrzymanych mężczyzn za pobicie

Może to Ci się spodoba

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź